První aukce umění generovaného umělou inteligencí, které se uskuteční v New Yorku

Anonim

Christie's v New Yorku se má stát prvním aukčním domem nabízejícím umělecké dílo vytvořené pomocí algoritmu generovaného počítačem.

Na Portrét Edmonda Belamyho není nic zjevně výstřední. Jistě, kompozice je trochu neobvyklá - obraz je nedokončený a Belamyho rysy obličeje jsou rozmazané než detailní - ale jeho bílý límec a tmavý kabát naznačují obyčejného francouzského duchovního, a proto typický předmět c. Evropské portrétování ze 17. století. Co je divné, je však přiřazení uměleckého díla:

Image

min max? x [logD (x))] +? z [log (1 - D (G (z)))]]

To ukazuje, že Belamyho obraz nebyl vytvořen lidskou rukou, ale algoritmem.

„Portrét Edmonda Belamyho“ (2018) © Zřejmé. Se svolením Christie's

Image

V tradičním pozlaceném rámečku se portrét Edmonda Belamyho odhaduje na prodej mezi 7 000 a 10 000 $ při nadcházejícím prodeji Christieho tiskovin a násobků v New Yorku (23. – 25. Října 2018), kde bude vůbec prvním počítačem generovaným uměleckým dílem představen v aukci.

Pařížský kolektiv Obvious, složený z Huga Caselles-Dupré, Pierra Fautrela a Gauthiera Verniera, je za vykreslením. Pomocí programu, který nazývají Generative Adversarial Network (GAN), je trio schopné procházet komplexem a, jak se ukázalo, překvapivě jemné rozhraní mezi uměním a umělou inteligencí (AI).

"Tato nová technologie nám umožňuje experimentovat s představou kreativity pro stroj a souběžně s rolí umělce v procesu tvorby, " uvedl Caselles-Dupré v prohlášení. "Tento přístup vyzývá pozorovatele, aby zvážil a vyhodnotil podobnosti a rozdíly mezi mechaniky v lidském mozku, jako je tvůrčí proces, a algoritmy."

11 počítačově generovaných portrétů rodiny Belamy © Zřejmé

Image

Fiktivní Edmond Belamy je nejnovější přírůstek do série 11 portrétů Obviousa s názvem La Famille de Belamy. (Jméno kývne na vynálezce GAN Iana Goodfellowa, jehož příjmení zhruba překládá do Belamy ve francouzštině.) K vytvoření rodiny Belamy použil Zjevný dvojdílný algoritmus sestávající z toho, co nazývali Generátor a Diskriminátor. Nejprve generátor vytvořil nové obrázky založené na 15 000 portrétech, které do něj přidal zjevný tým. Diskriminátor poté vybral nej uvěřitelnější výstup generátoru.

Výsledky přinesly děsivě lidské podoby v nepřítomnosti lidského umělce nebo skutečného lidského sittera. Chybí však lidský záměr - touha a emoce, které propůjčují uměleckému dílu smysl.

"Určitě stroj nechce do obrázků vkládat emoce, " souhlasí Caselles-Dupré. "A pokud jde o výzkum, myšlenka robota s otevřeným světem a jeho použití k vytvoření něčeho nového - to je prozatím čistě science fiction."

Madame de Belamy, „matka“ Edmonda Belamy © Zjevná

Image

Zábavná schopnost algoritmu vytvořit něco, co je (alespoň vizuálně) nerozeznatelné od lidského stvoření, přimělo Christieho, aby vedl diskusi o místě umělé inteligence a ptal se, jak to změní vnímání a interpretace umění lidmi a zda by mělo či nemělo být integrován do budoucnosti průmyslu.

Podle Christieho, pokud se portrét prodává, bude výnos financovat Obviousův výzkum a financovat rozsáhlejší školení pro jejich algoritmus.

Populární po dobu 24 hodin